RALD

شادابی در مدارس=رفع تبعیض در نظام تعلیم و تربیت

… اگر خواهان شادابی در مدارس هستیم باید تبعیض را از نظام تعلیم و تربیت … به مشکلات و مسائل معلمان و همچنین رفع نیازهای مدرسه و دانش آموزان است.

در بیانیه کانون تربیت اسلامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید آمده است: تبعیض میان نظام پرداختی آموزش عالی و آموزش و پرورش، موجب درد و رنج فرهنگیان است. … و برنامه ویژه مدارس (طرح بوم) ، توصیف و تبیین بیانیه گام دوم، مبادرت ورزد و از … تکیه بر تعلیم و تربیت اسلامی همراه با روحیه انقلابی شرط انتخاب …

وی افزود: محور نظام تعلیم و تربیت دانش آموزان هستند و در آموزش و پرورش … و استرس‌ها در مدارس سمپاد، نشاط و شادابی در مدارس، هدایت تحصیلی، فقدان مهارت … از نظرات دانش آموزان به رفع مشکلات کتب درسی بپردازیم لذا با سازمان پژوهش و …

دانش آموزان در مدارس با وضو باشند و قرآن بخوانند …. اگر خواهان شادابی در مدارس هستیم باید تبعیض را از نظام تعلیم و تربیت دور کنیم … و برنامه ریزی دولت در توجه به مشکلات و مسائل معلمان و همچنین رفع نیازهای مدرسه و دانش آموزان است.

در متن برنامه های آموزشی و تربیتی، با عنوان مهارت های زندگی پرداخته شده است (رضایی، ۱۳۸۶). … ارزش ها، نشاط را یکی از گزاره های ارزشی نظام تعلیم و تربیت معرفی می کند. … عباسی‌نیا (1391)، در کتاب خود با عنوان «مدارس شاداب، دانش آموزان شاد» …. تفریح، اجرای برنامه‌های شادی‌بخش، رفع موانع و عوامل بازدارنده شادی.

از گزاره های ارزشی نظام تعلیم و تربیت معرفی می کند. … از نظر وی، عوامل مؤثر در شادابی مدارس برنامه های غیررسمی با دانش آموزان … دانش آموزان به خلاقیت و نوآوری و ایجاد بسترهای لازم برای بروز اجرای برنامه های شادی بخش، رفع موانع و عوامل بازدارنده … مدرسه پرهیز کارکنان مدرسه از تبعیض و اجبار برای بازی و تفریح، وجود کلاس های …

و ما نمی‌توانیم ثمره مطلوبی از دستگاه تعلیم و تربیت خود برداشت کنیم؟ … از مهم‌ترین این عوامل، باید به «معلم» و «نظام آموزشی» اشاره کرد که کیفیت و …. در سال‌های اخیر برای رفع این معضل سعی شده با هدایت دانش آموزان به هنرستان‌ها و مدارس کار و … و استرس‌های ناشی از درس خواندن کاست و بر شادابی دانش آموزان افزود.

کانون تربیت اسلامی به مناسبت بازگشایی مدارس بیانیه ای را صادر کرد. … تبعیض نظام پرداختی آموزش عالی و آموزش و پرورش، باعث رنج فرهنگیان … کردن هویت ملی در فرصت ۱۲ سال تحصیلی، تعلیم بر اساس علم نافع و علمی که … و مدرسه از مواد و رسانه‌های آموزشی، تدارک موقعیت‌های متنوع یادگیری، نشاط بدنی و روحی و …

از طرفی دوره پایه در نظام تعلیم و تربیت که سازنده ساختار شخصیت دانش آموز … آموزش و پرورش، آغاز بازگشت شادابی و شور و نشاط تربیتی به مدارس خواهد بود. … کم کردن تنوع مدارس و رفع تبعیض های آموزشی و تربیتی برداشته شود.

به روز نبودن …

در مبانی پژوهش به ارتباط مفاهیم فضای مجازی و تعلیم و تربیت در نظام آموزشی با بهره …. دریافت کرده اند، معلمان این مدارس باید به صورت دوره ای در دوره های جدید شرکت کنند و … کیفیت آموزشها را ارتقا بخشند و بر نشاط و خودانگیزی خودآموزان بیفزایند، …. آموزش های رسمی از راه دور) بازماندگان از تحصیل و عامل مؤثری در جهت رفع تبعیض و …

ادامه، اهمیت پرداختن به موضوع شادی در مدارس با دلایل ذیل عنوان می شود: ضرورت و اهمیت … اما متأسفانه با این وجود، برنامه های درسی امروز در نظام تعلیم و تربیت. رسمی ما که … کنند (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،۱۳۹۰). …. امکانات رفاهی و تجهیزات، دوری کارکنان از تبعیض و اجبار، برنامه ریزی صحیح آموزشی برای توجه به. فهمیدن و …

فرزندان و دانش آموزانى شاد تربیت کنند، از این رو با ارائه نظام اعتقادى درست براى … در تعلیم و تربیت جدید، فضای فیزیکی مدرسه نه تنها یک محیط خشک و بی … برای دستیابی به تحقق آرمان های مربوط به شاداب سازی مدارس جهت پیشرفت تحصیلی.

… مدارس را یکی از آسیب‌های نظام تعلیم و تربیت دانست و بر رفع آن تاکید … فرهنگیان، وضعیت رفاهی و صنفی معلمان، تبعیض بین مدارس دولتی و …

منابع در مدارس، افزايش دهنده مشارکت جامعه در رشد و تعالي تعليم و تربيت مدرسه و. ياري کننده … در برنامه تحول بنیادين مدرسه رکن اصلي نظام آموزشي و جلوه اي از تحقق مراتب حیات. طیبه، کانون … سالمت جسماني، نشاط و تقويت اراده، وطن دوستي و افتخار به ارزش هاي اصیل و ماندگار ….. اما اين به معناي رفع تکلیف و واگذاري تمام و کمال اين.

۲ دهه انتظار برای “رفع تبعیض” و “تغییر نظام پرداخت حقوق و مزایا”/امید فرهنگیان به خروج از بن‌بستِ یک … قوانین دست وپاگیر روند تربیتی در مدارس را با کندی.

آیا نظام آموزشی ما توانایی تربیت و پروش نسلی کارآمد برای کشور را دارد؟ … شاخصهای کیفی توسعه و پیشرفت برنامههای آموزشی و پرورشی نظام تعلیم و تربیت محسوب میگردد. … خصوصی‌سازی مدارس یا واگذاری دانش آموزان به بخش خصوصی؟ … از سایر نقاط جهان باهدف درمان می‌تواند مقدمه‌ای برای آشنایی آنان با کشور ما و انقلاب اسلامی باشد.

رفع تبعیض های گسترده در بودجه آموزش و پروش نسبت به سایر نهادها و …

فرهنگ و هنر هیچ گونه چشم اندازی در نظام تعلیم و تربیت کشور ندارد/ چرا … و هنر و سلامتی روح و روان و تولید شادی و مهر و غذای روحی عزیزانمان غافل سازد … تجسمی و حتی همین خط و نقاشی هم جز رفع تکلیف ثمردیگری برای ما و بچه های امروزی نداشته است . …. تا بر روی این همه جرم و تبعیض در مملکت سرپوش گذاشته و ذهن مردم …

توجه به سلامت جسمانی ،نشاط وتقویت اراده در دانش آموزان …. تواند به عنوان برنامه تعالی و توسعه نظام تعلیم وتربیت در افق ۱۴۰۴ (سال پایانی اجرای سند چشم انداز) … توانمند سازی و ارتقاء وضعیت معیشتی آنان و تلاش برای رفع تبعیض در نظام پرداخت¬های دولتی.

ژیرو و هابرماس با نظر به کاربرد آن برای اصالح نظام تعلیم و تربیت. ایران است. …. تقابل است، حاکم شدن یک فرهنگ خاص در مدارس ….. پرورش شهروند انتقادی، رفع تبعیض نژادی، ایجاد جامعه دموکراتیک و مساوات. خواه …… محبتی توأم با نشاط پاسخ خواهدداد.

ﺗﺼﻮﻳﺐ« ﺳــﻨﺪ ﺗﺤــﻮﻝ ﺭﺍﻫﺒــﺮﺩﻱ ﻧﻈﺎﻡ ﺗﻌﻠﻴــﻢ ﻭ ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺭﺳــﻤﻲ ﻋﻤﻮﻣــﻲ ﺩﺭ ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ. ﺍﺳــﻼﻣﻲ ﺍﻳــﺮﺍﻥ« …… ﻭ ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺍﻳﻦ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ. ﺍﻳﻦ ﻣﻮﺍﻧﻊ ﺭﺍ ﺭﻓﻊ ﻧﻤﺎﻳﺪ ﺗﺎ ﺍﻧﺴــﺎﻥ ﺑﺘﻮﺍﻧﺪ ﺣﺮﻛﺖ ﻛﻨﺪ ﻭ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﺍ ﺑﺸﻨﺎﺳــﺪ ﻭ ﺗﺤﻤﻴﻠﻲ ﻫﻢ ﺩﺭ ﻛﺎﺭ ﻧﻴﺴــﺖ، …… ﻭﻧﻴﺰ ﺑﺎ ﺑﻬﺮﻩ ﻣﻨﺪﻱ ﺍﺯ ﻓﻠﺴﻔﺔ ﺗﺮﺑﻴﺘﻲ ﻣﺪﺍﺭﺱ ﻭ ﻣﺆﺳﺴﺎﺕ ﺗﺮﺑﻴﺘﻲ ﻣﻮﻓﻖ، ﺗﮑﻤﻴﻞ ﻭﺍﺻﻼﺡ ﺷﻮﺩ. ﺑﺪﻳﻬﻲ ﺍﺳــﺖ، …… (ﻫﻤﭽﻮﻥ ﺣﺐ ﻭﺑﻐﺾ، ﺷــﺎﺩﯼ ﻭﻏﻢ ﻭﺷــﻬﻮﺕ ﻭﻏﻀﺐ) ﺩﺭ ﻭﺟﻮﺩ ﺁﺩﻣﻴﺎﻥ ﺍﺯ ﺳﻮﻱ ٢ﻭﺗﻤﺎﻳﻼﺗﯽ ﻣﺘﻨﻮﻉ.

وی اضافه کرد: از طرفی دوره پایه در نظام تعلیم و تربیت که سازنده ساختار … پرورشی و تربیت‌بدنی در مدارس گرفته و بعضا این فعالیت‌های متنوع، با نشاط … ساحت‌های شش‌گانه تربیتی سند تحول فراهم خواهد ساخت و تبعیض بین ساحت‌ها را … برای کم کردن تنوع مدارس و رفع تبعیض‌های آموزشی و تربیتی برداشته شود.

برچسب‌ها:, , , ,