RALD

چگونه می‌توان بر مطالب کتاب، مسلّط شد؟

چگونه درس‌ها را مرور کنیم تا مطالب در ذهنمان ماندگار شود ؟ … مثلا یادگیری حرکات فیزیکی در بخش مخچه ذخیره می‌شود ، که آسیب به آن … بعضی‌ها با مطالعه کتاب یادگیری بهتری دارند و برخی با تماشای فیلم آموزشی و عده … اگر شما بتوانید درسی را که خوانده اید را به شخص دیگری تدریس کنید یعنی به آن درس مسلط شده اید.

ساعت‌ها وقت می‌گذارید تا چهار صفحه از کتاب درسی را بخوانید و بالاخره با هر جان کندنی که … دقیقاً مشکل از همین جا شروع می‌شود که شما درس خواندن را رها می‌کنید و در شبکه‌های … سریع در انتهای روز، باعث تثبیت مطالب خوانده شده و یادآوری آسان تر خواهد شد.

از این به بعد سعی می کنم ، جواب این سوالات را به همراه مطالب جدید و دانستنیهای مفید در هر مقاله بگنجانم . ولی برای …. باید به همه ی کتاب مسلط می بودیم ، چگونه ؟؟؟:

علی مرتضی قلی: متن کتاب را می‌خواندیم و آیات را از روی کتاب‌های کمک آموزشی … در کل، قافیه و عروض قانون دارد و با تست زدن می‌توان به آن مسلط شد. … در تاریخ ادبیات، با مرور بسیار، به مطالب این درس مسلط شدم و هر بار که درس جدیدی …

امیررضا براتی: تلاش میکردم تا از روی کتاب درسی مطالب را یاد بگیرم … به کار رفته یا جمع و مفرد بودن کلمه، می‌توان به پاسخ صحیح رسید. … امیررضا براتی: کتاب زیست‌شناسی را باید بسیار مطالعه کرد و به متن آن کاملاً مسلط شد.

منبع سوالات کنکور ، فقط از محتوای کتاب‌های درسی استخراج می‌شود و … و مطالعه تنظیم شده باشد، برنامه ای که در آن مرور مطالب به شیوه سیمر و در زمان …

حوزه/ خواندن متن فلسفی باید نزد استادی قوی، چیره دست، و مسلط بر … شده، به کتاب مراجعه می‌کند و این باعث فهم بهتر مطلب می‌شود، همان‌طور که در …

… نظر کنید. در این مقاله روش مطالعه درس فیزیک را به شما یاد می‌دهیم. … به سرفصل‌های درس توجه کنید و توضیحاتی را که درمورد آنها ارائه شده است، مطالعه کنید. به‌دنبال … این کار به شما کمک می‌کند به درس مسلط شوید و درنتیجه آن را بهتر درک کنید. … حتما بخوانید: چگونه کتاب بخوانیم تا بیشترین استفاده را ببریم؟

در درس ریاضی کنکور و فیزیک بر خلاف مباحث حفظی میتوان بعد از آموزش … برای تثبیت و تسلط مطالب و نکات درسی و نیز بالا رفتن سرعت …. در واقع در اینجا شما درس را یاد می‌گیرید و می‌فهمید در این فصل چگونه سؤالاتی می‌توان مطرح نمود. …. این مباحث مسلط شد؛ در ضمن، لازم است که قبل از حل تست، تمرین‌های کتاب …

با توجه به مفهومی شدن سوالات کنکور در سال های اخیر چگونه باید یک درس را …. به این سطح از تسلط برسید که به کلیات مباحث مسلط شده باشید.

از روی نمونه کتاب‌های داستان و رمان می‌تواند مورد مناسبی باشد. … برای نمونه شاید در هنگام قدم زدن و یا آشپزی نتوانست کتاب خواند ولی می‌توان مطالب داخل کتاب را با …. لطفا پست چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم را …… در حد نمرات بالای آیلتس و تافل مسلط شد؟

البته من نمی‌خواهم به شما درِ باغ سبزی را نشان بدهم و بگویم مثل آب خوردن، می‌توان زبان … در این مقاله با ۲۲ نکته که برای یادگیری یک زبان خارجی به شما کمک می‌کند، آشنا … هر قدر هم کتاب راهنمای آموزشِ زبان‌تان عالی باشد، شما با مکالمه و تعامل با شخصی ….. نیست که با یک یا دو سال اقامت در آن، نتوانید به زبان آن کشور کاملا مسلط شوید.

تحققیات جدید نشان می‌دهد ذهن و مغز همه انسان‌ها مانند هم است. … [irp posts=”1253″ name=”گزارش وبینار اسرار ذهن متمرکز دانلود رایگان فیلم … وقتی که یاد گرفت این موضوع را کنترل کند و متوجه شد که چگونه با این …. پیگیر کتاب فیزیکی میشم … دارد و با تمرین و کسب آگاهی شما می توانید به این موضوع مسلط شوید.

پاسخ: من اصراری به زدن همه‌ی تست‌های کتاب کمک درسیم نداشتم…برام مهم بود که … نمیدونم چجوری ولی یه دفعه به لطف خدا این علاقه در من ایجاد شد…شما هم تلاش … در سال پایه و کنکور استفادهتون از فضای مجازی و کامپیوتر و موبایل چگونه بود؟مثلا تاحالا شده … شما فقط سعی کنید خوب تلاش کنید که به مطالب مسلط بشین.

در این مقاله می خواهیم نحوه استاندارد و صحیح مطالعه را به شما آموزش دهیم. … های درسی اکنون دست طراحان برای طرح سوال بسیار بازتر شده زیرا نثر کتاب بگونه ای است که نقاط مبهم و سوال انگیز زیادی دارد. … آیا ما با یک بار خواندن کتاب به تمامی مفاهیم آن مسلط می شویم؟ … آیا می توان با خلاصه نویسی خیال خود را برای دوره دوم راحت کنید؟

برای زیست کنکور از جزوه استفاده کنیم یا کتاب کمک آموزشی؟ … به دلیل اهمیت آن، این مقاله مدام به روزرسانی می‌شود. … در طی این سال‌ها، یکی از رایج‌ترین سوالاتی که از من پرسیده شد این بود که “زیست کنکور را چگونه بخوانیم”. ….. ذهنی آماده و مسلط که مطالب مفاهیم هر فصل را سر جای خود به‌خوبی یاد گرفته; ذهنی که مهارت …

در اینجا به شما می‌گوییم که چطور ظرف ۱۲ ماه به زبان مسلط شده – یا حداقل مهارت … کتابهای خودآموز خوبی وجود دارند که می‌توانید زبان را از طریق آنها بدون شرکت در کلاس یاد گرفت. … در فریدلینگو منابع و مطالب متنوعی برای یادگیری خودآموز زبان وجود دارد که … مطالعات نشان می‌دهند که به احتمال زیاد وقتی موردی را جستجو می‌کنید بهتر به …

کتاب پول (تاریخچه‌ی مختصر) اثر یووال نوح هراری به همت نشر نون به … سرویس‌های جدیدی مانند وِیز، کورتانا و گوگل چگونه بر جهان مسلط خواهند شد؟ … می‌برد و به ما نشان می‌دهد چگونه در شرف یک انقلاب قریب‌الوقوع هستیم، چه … مطالب دیگر …

دکتر جان مدینا مدیر دو موسسه مطالعه مغز و نویسنده کتاب قوانین ذهن در مورد بزرگترین اشتباه یادگیری می گوید: … هر چه میزان داده ها بیشتر باشد، امکان هضم مطالب کمتر خواهد شد. … نکنید، آنگاه این ادعا که ظرف 30 روز می توان به یک زبان مسلط شد از اعتبار ساقط می گردد. … ج) چگونه می توان مسیرهای عصبی را قوی کرد؟

مطالبی در مورد شروع کتابخوانی و اینکه چگونه به کتاب خواندن علاقه مند شویم … اگر میخواهید کتاب‌خوان شوید با این نوشته همراه شوید و حتما کتاب رایگانی که در متن معرفی شده را هم دانلود کنید. … اما خواندن خلاصه دیگران از آن کتاب هم میتواند مفید باشد.

پس از آشنایی با شخصیت مدرس مرجع، در فصل آخر خواهید دید چگونه می‌توانید … چرا مطالب این کتاب کاملا کاربردی است و باعث موفقیت مدرس می‌شود؟ … چند بار با من در مجلات مختلف مصاحبه کردند و روز به روز درخواست‌های سخنرانی و برگزاری همایش بیشتر شد. ….. تصمیم دارم چندین بار کتاب و بخونم تا به تمام صفحات کتاب مسلط شوم.

کتاب سنجش تجربی 97، مقطع کارشناسی،گروه تجربی … با توجه به آمار فوق، این سوال مطرح میشود که چگونه می‌توان بر دروس اختصاصی مسلط شد و به درصدهای … هدف نهایی این مجموعة ارزشمند، جمع‌بندی مطالب مهم دروس اختصاصی در قالب …

اینطوری شد که ادبیات و عربی کنکور 92 رو 100 درصد زدم. … نکته پیرامون منابع سؤالات آزمون سراسری · چگونه می‌توان بر مطالب یک کتاب، مسلّط شد؟

برچسب‌ها:, , , ,